Zabieg z Retinolem – Reti Peel

Zmagasz się z widoczną utratą jędrności, napięcia i gęstości? Twoja skóra jest mało nawilżona, a w lustrze coraz częściej widzisz nowe zmarszczki?

Nasza skóra już po 25 roku życia traci poziom nawilżenia i swoją jędrność, pojawiają się również pierwsze linie i drobne zmarszczki mimiczne. Jeśli chcesz wpłynąć na ten proces, poprawić napięcie i przywrócić skórze jędrność – zabieg Reti Peel jest stworzony właśnie dla Ciebie!

  1. Czym jest Reti Peel?
  2. Jak wygląda zabieg Reti Peel?
  3. Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu Reti Peel.
  4. Zalecenia po zabiegu Reti Peel.

Czym jest Reti Peel?

Reti Peel to zaawansowany system silnie odmładzający, bazujący na 10% czystym re tinolu, który dodatkowo wzbogacony jest witaminą E oraz witaminą C i jej pochodną. Zabieg nie tylko jest skuteczny, ale również całkowicie bezbolesny! Warto zaznaczyć, że zabieg ten nie wyklucza nas z aktywności życia codziennego, ponieważ skóra nie jest silnie podrażniona ani zaczerwieniona, nie ma obrzęków. RetiPeel to niezwykle wysoka skuteczność w walce z objawami starzenia, z przebarwieniami jak również z brakiem gęstości czy elastyczności skóry.

Retinol niweluje także niedoskonałości cery, a także pobudza procesy naprawcze w celu przywrócenia skórze jędrności.

Zabieg Reti Peel – zalety zabiegu:

– ujednolicony koloryt skóry,

– rozjaśnienie przebarwień,

– zredukowanie drobnych linii i zmarszczek,

– przywrócenie jędrności i napięcia skóry,

– zwiększone nawilżenie skóry,

– wygładzenie skóry.

Jak wygląda zabieg Reti Peel?

Zabieg Reti Peel w naszym salonie w Lublinie to dwuetapowy system odmładzania, który składa się z profesjonalnego zabiegu w salonie oraz kontynuacja w domu.

Pierwszy etap to zabieg w naszym salonie w Lublinie, którego kluczowym elementem jest kompleks retinolu o najwyższym 10% stężeniu. Jego efekt wcześniej spotęgowany jest kombinacją kwasów AHA. Faza ta wpływa na głębsze warstwy skóry, inicjując w niej procesy naprawcze, przyczynia się do przywrócenia jędrności, napięcia i gęstości skóry.

Drugi etap polega na aplikacji specjalistycznego kremu RetiPeel do nocnej odnowy skóry, który otrzymasz od nas po zabiegu. Preparat składający się z kompleksu retinolu o stężeniu 2,5%, papainy oraz składników odżywczych efektywnie wygładza, niweluje niedoskonałości cery, przywracają jej młody wygląd, zwiększają poziom nawilżenia oraz nadają jednolity koloryt.

RetiPeel – wskazania:

– zmarszczki,

– widoczna utrata jędrności i elastyczności skóry,

– przebarwienia,

– trądzik,

– blizny potrądzikowe,

– skóra palacza.

RetiPeel – przeciwwskazania:

– ciąża , karmienie piersią

– ostre infekcje, aktywna opryszczka

– podrażniona, uszkodzona skóra

– alergie skórne

– skłonność do bliznowców

– choroby nowotworowe

– stan po leczeniu doustnymi retinoidami (do 6 miesięcy)

Zalecenia po zabiegu

Skóra po zabiegu nie wymaga kilkudniowej rekonwalescencji, tak jak w przypadku innych zabiegów na bzie retinolu. Po zabiegu może pojawić się lekkie złuszczanie naskórka. Nie występuje efekt odchodzenia płatów naskórka, dlatego skóra wygląda estetycznie.

Po zabiegu należy stosować krem (otrzymasz go u nas po zabiegu) na noc przez kolejne 7 dni, oraz na dzień stosować ochronę przeciwsłoneczną stosując krem z wysokim filtrem UVA/UVB. Należy zrezygnować z opalania i korzystania z solarium na okres 3-4 tygodni.