Pielęgnacja stóp

Pedicure to zabieg, w którym kosmetyczka zadba o piękno Twoich stóp. Warto z niego skorzystać, kiedy masz problem z szorstką i suchą skórą, odciskami oraz nieestetycznymi paznokciami. Piękne stopy i zadbane, kolorowe paznokcie dodają kobiecie powabu i elegancji, dlatego pamiętaj o pedicure nie tylko w wakacje, ale przez cały rok – dla lepszego samopoczucia.

Po pedicure Twoje stopy będą:

  • zadbane, gładkie i miękkie, co daje większy komfort na co dzień,
  • odświeżone, dzięki specjalnym kosmetykom zapobiegającym potliwości stóp,
  • eleganckie i powabne, dzięki zadbanym i pomalowanym paznokciom.

Pedicure hybrydowy
Pedicure hybrydowy to doskonałe rozwiązanie dla Pań, które cenią sobie trwałość i blask lakieru, a także zadbaną i gładką skórę stóp. Pedicure hybrydowy, jak i każdy pedicure w naszym salonie, wykonywany jest specjalną frezarką YUKI, która odciąga pył, co zapewnia pełen komfort podczas zabiegu. Pedicure hybrydowy to połączenie pedicure pielęgnacyjnego SPA oraz lakieru hybrydowego nakładanego na płytkę paznokciową. Lakier hybrydowy to trend w stylizacji paznokci, który cieszy się bardzo dużym powodzeniem. Ten specjalny lakier utwardza się w lampie LED. Gwarantuje to nieskazitelny blask, niewiarygodną odporność na zarysowanie czy odpryskiwanie lakieru, nie wymaga schnięcia.

Czas trwania: 90 min


Zabieg pedicure rozpoczyna się od kąpieli stóp połączonej z relaksującym masażem wodnym i solą pielęgnacyjną. W celu zapewnienia Państwu najwyższego poziomu higieny, na miskę pedicure nakładana jest jednorazowa folia.
Nadmiar zrogowaciałego naskórka usuwany jest manualnie tarką, następnie mechanicznie frezarką wyposażoną w odkurzacz pyłów, dzięki czemu wszelkie mikroorganizmy i resztki naskórka są usuwane do filtra. Po opracowaniu podeszwy nakładany jest specjalistyczny krem pielęgnacyjny, dobierany indywidualnie do potrzeb skóry.
Druga część pedicure to odsunięcie skórek frezarką i manualne wycięcie ich cążkami, tak aby stopy wyglądały na zadbane. Następnie kosmetyczka skraca i nadaje kształt paznokciom, dodatkowo polerując płytkę, jeśli posiada nierówności. Na koniec na skórki nakładamy oliwkę, która nawilży skórki i będzie zapobiegać nadmiernemu narastaniu na płytkę.

Czas trwania: 60 min


Zabieg pedicure express, jak sama nazwa wskazuje, jest szybkim zabiegiem odświeżającym stopy. Wykonujemy go w dwóch wariantach:
Podeszwa stopy: odświeżamy stopy lotionem dezynfekująco-nawilżającym, następnie moczymy stopy w wodzie z solą zmiękczającą. Nadmiar zrogowaciałego naskórka usuwany jest manualnie tarką, następnie mechanicznie frezarką wyposażoną w odkurzacz pyłów, dzięki czemu wszelkie mikroorganizmy i resztki naskórka są usuwane do filtra. Po opracowaniu podeszwy nakładany jest specjalistyczny krem pielęgnacyjny, dobierany indywidualnie do potrzeb skóry.

Opracowanie skórek i paznokci: odświeżamy stopy lotionem dezynfekująco-nawilżającym i moczymy stopy w wodzie. Następnie odsuwamy skórki frezarką i manualne wycinamy cążkami, tak aby stopy wyglądały na zadbane. Następnie kosmetolog skraca i nadaje kształt paznokciom. Na koniec na skórki nakładamy oliwkę, która nawilży skórki i będzie zapobiegać nadmiernemu narastaniu na płytkę a paznokcie malujemy odżywką.

Czas trwania: 30-40 min

Suchość i szorstkość stóp jest jednym z naszych najczęstszych problemów. Aby temu zapobiec na skórze stóp wykonujemy peeling, następnie wmasowujemy specjalny, regenerujący preparat i zanurzamy stopy w ciepłej parafinie. Tak przygotowane stopy, otulone w ocieplające “buciki”, regenerują się i wzmacniają w ciągu 30 minut. Regularne nakładanie parafiny w znacznym stopniu poprawia kondycję skóry stóp poprzez wzrost poziomu nawilżenia i odżywienia.

Czas trwania: 40 min.