Wszystko co musisz wiedzieć o Dermapenie

Zmagasz się z pierwszymi oznakami starzenia, przebarwieniami bądź bliznami potrądzikowymi? A może Twoja skóra straciła jędrność i gładkość? Z tymi i wieloma innymi problemami poradzi sobie mezoterapia mikroigłowa, czyli Dermapen. Jeśli jeszcze nie miałaś okazji poznać tego rewelacyjnego zabiegu, to w tym wpisie postaram się jak najlepiej przybliżyć Ci ten temat.

Spis treści:

  1. Dermapen – co to jest?
  2. Dermapen – czy to boli?
  3. Dermapen – na czym polega zabieg?
  4. Dermapen – wskazania do zabiegu?
  5. Dermapen – przeciwwskazania do zabiegu?
  6. Dermapen – co po zabiegu?

Dermapen – co to jest?

Dermapen to kontrolowane wywołanie stanu zapalnego skóry na skutek nakłuwania, które powodują powstanie mikrourazów. Taki stan stymuluje skórę do procesów regeneracyjnych (zwiększone wytwarzanie kolagenu i elastyny) i rewitalizuje skórę. Zabieg wykonywany jest na różnych głębokościach, w zależności od rodzaju Twojej skóry, obszaru na jakim pracuje kosmetyczka oraz problemu , z jakim zmaga się Twoja skóra. Dlatego na policzkach, gdzie skóra jest grubsza, możemy działać na większych głębokościach niż w okolicy oka, gdzie skóra jest delikatna i cieńsza niż w innych obszarach. Przed zabiegiem jest również indywidualnie dobierany kartridż z ilością igieł. Podczas zabiegu operujemy również szybkością wbijania igieł, co bezpośrednio przenosi się na odczucia pacjenta.

Dermapen – czy boli?

Częstą obawą przed zdecydowaniem się na tego rodzaju zabieg są zawsze odczucia bólowe. Owszem, zabieg nie należy do najprzyjemniejszych i zależnie od Twojego stopnia wrażliwości będzie odbierany jako mniej lub bardziej znośny, ale czy naprawdę jest aż tak źle? Sama niejednokrotnie poddawałam się temu zabiegowi i jeszcze nigdy nie uciekłam z gabinetu. Co więcej, nakłuwanie w całej procedurze zabiegowej trwa około 15 -20 minut a jego zalety i problemy na jakie działa przewyższają te złe odczucia. Gwarantuję, że efekty będą tego warte!

Dermapen – na czym polega zabieg?

Pierwszym krokiem po konsultacji – diagnozie skóry i dokładnym oczyszczeniu skóry, jest nałożenie monopeelingu. Ta czynność ma na celu podbicie efektu końcowego.

Następnym krokiem jest dobranie preparatu, na którym będziemy pracować, ze względu na potrzeby Twojej skóry. W Naszym salonie w Lublinie pracujemy na kilku produktach, które wzajemnie się uzupełniają:

mesoBOOST collagen i elastyna – produkt bazujący na połączeniu trzech aktywnych, wysokoskoncentrowanych formach kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny. Aktywnie i długotrwale nawilża, napina i ujędrnia skórę.

mesoBOOST tHA – produkt bazujący na 3% stężeniu potrójnego kwasu hialuronowego, wypełnia zmarszczki i przywraca skórze gęstość. Poprawia jędrność i sukcesywnie odbudowuje objętość skóry

mesoBOOST haC – produkt bazujący na potrójnym kwasie hialuronowym o stężeniu 1,5% i kwasie askorbinowym, wygładza oraz rozjaśnia przebarwienia, doskonale nawilża skórę.

– interfuse Melasma &PIH – produkt stworzony dla osób z problemem przebarwień o różnym pochodzeniu. Kluczowym składnikiem produktu jest kwas traneksamowy oraz nacynamid.

interfuse AGE REBOOT – produkt przeznaczony do głębokiej regeneracji skóry, hamowania procesu starzenia oraz pobudzania procesu przebudowy głębokich warstw skóry, oparty na kwasie bursztynowym i stymulatorach tkankowych

Po wykonaniu nakłuć na indywidualnie dobranym produkcie, nakładamy maskę łagodzącą, która przynosi ukojenie. Wykończeniem zabiegu jest zastosowanie kremu silnie regenerującego .

Dermapen – wskazania do zabiegu

Wskazania do mezoterapii mikroigłowej:

– utrata jędrności i gęstości skóry

– przebarwienia

– blizny potrądzikowe

– drobne zmarszczki

– odwodnienie, przesuszenie

– utrata promienności skóry

– nierównomierny koloryt

– zmniejszenie widoczności porów

Dermapen – przeciwwskazania do zabiegu

Mezoterapia mikroigłowa – przeciwwskazania:

– ciąża i karmienie piersią

– nowotwory

– skłonności do bliznowców

– zakażenia wirusowe, grzybicze i bakteryjne

– problemy z krzepliwością krwi

– alergie na składniki preparatów

– terapia retinoidami miejscowymi i doustnymi

– egzema, łuszczyca, zapalenie skóry

Dermapen – co po zabiegu

Po zabiegu mezoterapii mikroigłowej:

– nie przegrzewaj skóry

– unikaj kontaktu z gorącym powietrzem (para ze zmywarki, para z żelazka, para podczas gotowania)

– zrezygnuj z basenu, siłowni, sauny

– okolicę poddaną zabiegowi zmywaj letnią wodą

– wymień poszewkę poduszki na świeżą

– nie nakładaj makijażu

– zrezygnuj z bezpośredniej ekspozycji słonecznej i solarium

– przez cały czas trwania kuracji oraz przynajmniej miesiąc po jej zakończeniu stosuj wysoką ochronę przeciwsłoneczną

– pij dużo wody

– stosuj kremy nawilżające

dermapen kosmetyki salonbeyonce