Piękne, zdrowe i wypielęgnowane ciało daje nam poczucie szczęścia, nastraja pozytywnie do świata, pozwala w pełni zaakceptować siebie. W naszym salonie poczujesz dobroczynny wpływ zabiegów na ciało, które często są także niezwykle relaksujące.
Zabiegi depilacji woskiem, depilacji laserowej czy modelowanie sylwetki to tylko część naszej oferty zabiegów na ciało. Jesteś zabiegana, przemęczona, potrzebujesz chwili relaksu? Zapraszamy na masaż!
Dermomasaż jest połączeniem masażu mechanicznego z podciśnieniem. Głowica zabiegowa zasysa w podciśnieniu fałd skóry, który dodatkowo jest rozmasowywany przez zewnętrzne ruchome rolki głowicy. Zabieg działa na skórę i podskórną tkankę tłuszczową, dzięki czemu następuje rozbicie komórek tłuszczowych, likwidacja cellulitu oraz modelowanie sylwetki.
Dermomasaż usprawnia krążenie wewnątrztkankowe, eliminuje toksyny, przyspiesza rozkład tłuszczu w głębokich warstwach tkanki podskórnej, zmniejsza retencję wody oraz wspomaga regenerację skóry i w widoczny sposób wspomaga przywrócenie jędrności skórze. Wielokomórkowe oddziaływanie na tkankę pozwala uzyskać doskonałe rezultaty nie tylko w redukcji cellulitu, ale również pozwala zmniejszyć rozstępy i blizny. Dermomasaż jest zabiegiem całkowicie nieinwazyjnym i bezpiecznym, wspomagającym walkę z niedoskonałościami ciała.
Częstotliwość zabiegów zależy od stanu skóry i oczekiwań pacjenta. Kuracja obejmuje od 6 do 10 zabiegów, 2 razy w tygodniu. Po pełnej kuracji wskazane jest stosowanie jednego zabiegu raz w miesiącu dla podtrzymania efektu. Po zabiegu zalecane jest stosowanie odpowiednio zbilansowanej diety, aktywność fizyczna i spożywania 2 litrów niegazowanej wody mineralnej dziennie.
Wskazania:
- cellulit
- brak jędrności skóry (wiotkość skóry)
- rozstępy
- blizny
- obrzęki
- przygotowanie do liposukcji
Efekt zabiegu:
- likwidacja cellulitu
- ujędrnienie skóry
- przywrócenie prawidłowego metabolizmu
- odmłodzenie naskórka
- zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny
- eliminacja toksyn
Masaż jest jedną z najstarszych metod dbania o zdrowie i piękno. Dzięki niemu poprawia się ukrwienie skóry, odżywienie i dotlenowanie komórek. Toksyny zalegające w tkankach zostają szybciej przetransportowane do układu limfatycznego i wydalone z organizmu co ma pozytywny wpływ nie tylko na Twoje dobre samopoczucie, ale również zapobiega powstawaniu cellulitu. Podczas zabiegu do wnętrza bańki chińskiej zostaje zassany fałd skórny. Przesuwanie bańki po skórze wspomaga procesy metaboliczne zachodzące w jej wnętrzu.
- Zalety zastosowania masażu bańką chińską:
- poprawa krążenia krwi, lepsze dotlenienie komórek
- wspomaganie układu limfatycznego z odprowadzania toksyn z poszczególnych obszarów ciała
- stymulacja produkcji kolagenu w skórze, poprawa jej jędrności
- mechaniczne rozbijanie komórek tłuszczowych, pozytywny wpływ na modelowanie sylwetki
- przyspieszenie metabolizmu skóry, redukcja cellulitu i zapobieganie jego powstawaniu
Efekt masażu bańką chińską to piękna, zdrowa i gładka skóra pozbawiona szorstkości i cellulitu.
Przeciwskazania do wykonania masażu bańką chińską:
- ciąża
- żylaki i zaburzenia krzepliwości krwi
- skłonności do wylewów podskórnych i naczynek
- menstruacja
- zapalenia stawów
- nowotwory
- cukrzyca
- skoki ciśnienia
Depilacja jest jednym z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych. Niektórzy golą się codziennie, inni korzystają z zabiegów raz w miesiącu. Bez względu na to, jaki rodzaj depilacji wybierzesz, musi być ona dostosowana do rodzaju skóry.W tej metodzie stosuje się płyny wosk. Metoda polega na nałożeniu rozgrzanego wosku o temp 36-38̊ C na owłosioną skórę za pomocą szpatułki lub rollera a następnie po przyłożeniu paska wykonanie depilacji. Na plastrze pozostaje wosk oraz większa część włosów wraz z cebulkami, dzięki czemu ich wzrost jest wolniejszy niż w przypadku innych metod.
Po każdym zabiegu nakładane są specjalistyczne preparaty łagodzące podrażnienie jakie może wywołać sama depilacja.
Warunkiem skuteczności depilacji jest odpowiednia długość włosów, które powinny mieć minimum 0,3 mm długości.
Zabieg wymaga powtarzania co 3-6 tygodni (w zależności od predyspozycji indywidualnych).
Zalecenia przed i po depilacji:
- 3 dni po zabiegu nie należy się opalać, pływać, korzystać z sauny,
- w dniu depilacji nie zaleca się kąpania w gorącej wodzie,
- przed wizytą nie należy stosować kremów, balsamów ani oliwek w miejscu, w którym będzie wykonywany zabieg,
- na 3 dni przed zabiegiem zalecane jest wykonanie peelingu okolicy, która będzie poddawana depilacji.
Przeciwskazania do zabiegu:
- zakażenia bakteryjne, wirusowe lub grzybicze skóry,
- skóra bezpośrednio po opalaniu,
- rany na skórze.
Metoda IPL ma uniwersalne zastosowanie — zmniejsza zmarszczki, rumień i trądzik, zamyka popękane naczynka, rozjaśnia przebarwienia oraz usuwa zbędne owłosienie. IPL to skrót od Intensive Pulse Light, czyli Intensywne Światło Impulsowe. Źródłem światła jest silna lampa ksenonowa i zespół kondensatorów. Zabiegi IPL wykonywane są w gabinetach kosmetycznych, gabinetach medycyny i dermatologii estetycznej. IPL to perfekcyjna metoda usuwania zbędnego owłosienia, które w regularny sposób bywa kłopotliwe i czasochłonne. Każda kobieta marzy o pozbyciu się odrastających włosków raz na zawsze.
Depilacja IPL emituje światło, które jest absorbowane przez melaninę — barwnik nadający barwę włosom oraz skórze. Pochłanianie światła IPL przez melanocyty wiąże się z przekazaniem dużej ilości energii, która docierając przez cały trzon włosa do cebulki, skutecznie ją niszczy, wraz z mieszkiem włosowym. Aby fotodepilacja była zabiegiem efektywnym, włos poddawany działaniu energii świetlnej musi znajdować się w fazie wzrostu. Tak więc w pojedynczym zabiegu zniszczeniu ulega ok. 50% mieszków włosowych i włosów. Całkowity efekt usunięcia od 80% do 100% osiąga się po 5-8 zabiegach. Jeśli po pewnym czasie włosy odrosną, będą zdecydowanie rzadsze, cieńsze i jaśniejsze. Zaleca się, aby wykonać wtedy tzw. zabieg przypominający.
Pierwszy zabieg musi być poprzedzony konsultacją. W przypadku zakwalifikowania nie należy wyrywać włosów minimum 4 tygodnie przed zabiegiem — dopuszczalny jest proces golenia.
Przed zabiegiem nie należy:
- przyjmować leków uczulających na słońce,
- pić dziurawca, nagietka oraz herbatek wyszczuplających,
- stosować kosmetyków i leków złuszczających,
- stosować kremów zawierających retinol oraz isotretynoinę,
- wykonywać peelingów na bazie witaminy C i kwasów owocowych.
Ze względu na to, że każda skóra reaguje inaczej na zabieg, mogą pojawić się takie objawy, jak: zaczerwienienie i podrażnienie okołomieszkowe. Bardzo rzadko występują miejscowe przebarwienia lub odbarwienia. Objawy zazwyczaj ustępują po kilku dniach.
Przeciwskazania do wykonania zabiegu:
- ciąża
- karmienie piersią
- zabiegi chirurgiczne (do 3 miesięcy przed zabiegiem)
- choroby skóry (bielactwo, atopowe zapalenie skóry, pokrzywka, łuszczyca)
- gorączka, osłabienie organizmu
- nowotwory i stany po ich usunięciu (rzez 5 lat)
- skóra podrażniona, uszkodzona (otarcia, skaleczenia)
- stany zapalne skóry
- posiadanie implantów elektronicznych (rozrusznik serca, aparat na zęby, endoprotezy)
- osteoporoza
- cukrzyca, toczeń, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia krzepnięcia krwi
- leki hormonalne
- antybiotyki
- opalenizna / solarium (do 3 tygodni przed zabiegiem)