- 27 kwietnia 2021
- Comments: 0
- Posted by: damian
Od dawna kolczyki w uszach są pożądane przez szerokie grono kobiet na całym świecie. I nic w tym dziwnego, ponieważ dodają one delikatności oraz niezwykłej subtelności i zmysłowości.
Co prawda przekłucie uszu to prosty zabieg wykonywany od lat, niemniej nigdy nie powinniśmy podchodzić do niego lekceważąco, bowiem podczas przekłuwania uszu zostaje naruszana tkanka naszego ciała. W związku z tym istnieje pewne ryzyko wystąpienia infekcji czy też zarażenia poważną chorobą. Zatem jak w pełni bezpiecznie i higienicznie dokonać przekłucia uszu w Lublinie?
Spis treści:
- Szybkie i bezbolesne przekłucie uszu pistoletem.
- Jak dbać o przekłute uszy?
- Przekłuwanie uszu przeciwwskazania.
- Ile kosztuje przekłucie uszu?
Szybkie i bezbolesne przekłucie uszu pistoletem.
Delikatne czy też bardziej okazałe kolczyki w uszach dodają zawsze niebywałego wdzięku każdej kobiecie, zatem nic dziwnego, że często już małe dziewczynki pragną je posiadać.
Najpopularniejszym sposobem przekłuwania uszu, jest tak zwana metoda „pistoletem”.
Przekłucie uszu polega na umieszczeniu płatka ucha w niewielkim urządzeniu, które jest zaopatrzone w zaostrzony kolczyk leczniczy, który to przebija tkankę na wylot. Zaletą tych kolczyków jest ułatwienie procesu gojenia się dziurek w uszu. Są one wykonane ze stali chirurgicznej. Tego typu przekłucie uszu ze względu na swoje plusy jest obecnie bardzo popularne. Do istotnych zalet tego zabiegu należy bez wątpienia szybkość oraz bezbolesność. W związku z tym przekłuwanie uszu pistoletem jest idealnym rozwiązaniem w przypadku przebijania uszu u małych dzieci. Używany do przebicia kolczyk zostaje umieszczony w uchu w momencie przekłucia, co w znacznym stopniu usprawnia przebieg tego zabiegu.
Jak dbać o przekłute uszy?
Zalecenia dla Klientów, których uszy przekłute zostały przy pomocy aparatu do przekłuwania Studex®:
- przed każdym dotknięciem kolczyka bądź ucha należy umyć dokładnie ręce;
- dwa razy dziennie powinno się umyć płatek ucha (bez wyjmowania kolczyków) za pomocą Płynu do Pielęgnacji uszu Studex®. W następnej kolejności zaleca się obracanie kolczyków o 180 stopni w lewo oraz 180 stopni w prawo (pół obrotu). Taki sposób kręcenia kolczykiem uniemożliwia owinięciu się włosów wokół igły z tyłu płatka ucha;
- należy zachować suchość płatka uszu w okresie pomiędzy czyszczeniem.
Ponadto po przekłuciu uszu zaleca się ostrożne użytkowanie kosmetyków (tj. mydło, szampon, lakier do włosów), mianowicie należy stosować je z dala od uszu. Po wykonywaniu ćwiczeń fizycznych, pływaniu a także użyciu szamponu, ucho powinno zostać wypłukane czystą wodą, a jego okolica skrupulatnie oczyszczona za pomocą Płynu do Pielęgnacji uszu Studex®. Następnie należy ucho osuszyć.
Po zabiegu przekłucia uszu nie wolno:
- wyjmowania kolczyków;
- dotykania kolczyków oraz ucha bez zaistnienia takiej potrzeby;
- popychania zapinki wzdłuż igły w stronę ucha (zapinka powinna być ustawiona na końcu igły kolczyka). Zbyt mocno zaciśnięta biżuteria może doprowadzić do infekcji oraz wydłużyć okres gojenia się.
WSKAZÓWKI – płatek ucha
- kolczyki powinny być pozostawione w uszach nieprzerwanie przez 6 tygodni;
- kolczyki można wyjąć z uszu po okresie 6 tygodniu i od tego czasu można użytkować w sposób ciągły inne kolczyki o prostej igle;
- przez pierwsze 6 miesięcy od przekłucia uszu zaleca się stosowanie wyłącznie kolczyków z prostą igłą. Biżuteria powinna być wykonana z niealergizującego materiału (nie powodującego reakcji alergicznych / uczulenia) np. ze stali chirurgicznej 316L;
- do 48 godzin od czasu przekłucia uszu można odczuwać dyskomfort spowodowany niewielkim bólem bądź zaczerwienieniem. Jest to reakcja normalna. W przypadku dłuższego okresu bądź nadmiernego bólu, zaczerwienienia lub obrzęku należy BEZZWŁOCZNIE zasięgnąć porady lekarza;
- w przypadku wystąpienia infekcji kolczyk ZALECA SIĘ WYJĄĆ JEDYNIE po konsultacji z lekarzem.
Przekłuwanie uszu przeciwwskazania.
Co prawda przekłuwanie uszu należy do prostych zabiegów, ale warto zawsze pamiętać, że jest to zabieg inwazyjny podczas którego naruszana jest tkanka ucha. W związku z tym istnieją pewne przeciwwskazania do przekłuwania uszów i nie każda osoba może zdecydować się na taki zabieg.
Przekłucie uszu nie jest wskazane dla osób:
– które posiadają zmiany chorobowe w okolicach uszu,
– borykających się z cukrzycą, ostrym zapaleniem wątroby oraz epilepsją,
– które mają zaburzenia związane z krzepliwością krwi,
– mających uczulenie na metale
Ile kosztuje przekłucie uszu?
Przekłucie uszu w Lublinie kosztuje 60 zł. Do tego trzeba doliczyć cenę zakupu kolczyków, która się waha w naszym salonie od 35 do 60 zł.