- 28 sierpnia 2020
- Comments: 0
- Posted by: damian
Gdzie w Lublinie wykonać mikrodermabrazję diamentową?
Mikrodermabrazja to jeden z najpopularniejszych zabiegów prowadzonych w gabinetach kosmetycznych. To rodzaj peelingu mechanicznego służącego do ścierania wierzchniej warstwy naskórka wraz z zanieczyszczeniami, by nadać jej estetyczny wygląd, a także spowolnić procesy starzeniowe. Jednym z typów mikrodermabrazji jest mikrodermabrazja diamentowa. Co warto wiedzieć na temat tego zabiegu?
Zabieg mikrodermabrazji krok po kroku
- Mikrodermabrazja – co to jest?
- Czym jest mikrodermabrazja diamentowa?
- Kiedy warto skorzystać z mikrodermabrazji diamentowej?
- Jak przebiega mikrodermabrazja diamentowa?
- Mikrodermabrazja diamentowa – jakie daje efekty?
- Jak często należy korzystać z zabiegu diamentowej mikrodermabrazji?
- Jakie są przeciwwskazania do mikrodermabrazji diamentowej?
Mikrodermabrazja – co to jest?
Mikrodermabrazja to zabieg kosmetyczny, który służy do ścierania warstw naskórka za pomocą odpowiednich urządzeń. To rodzaj peelingu mechanicznego, który określany jest także jako mikropeeling.
Metoda ta stosowana jest już od lat osiemdziesiątych XX wieku. Początkowo oferowana była tylko w gabinetach dermatologicznych, jednak obecnie można wykonać ją także u kosmetyczki.
Zabieg ten jest małoinwazyjny, nie powoduje przerwania ciągłości skóry, lecz jest on bardziej intensywny niż domowy peeling mechaniczny. Właśnie dlatego w gabinetach można skorzystać z różnych typów mikrodermabrazji, którą dobiera się indywidualnie do typu skóry i jej potrzeb.
Mikrodermabrazja dzieli się na kilka kategorii:
- mikrodermabrazja diamentowa
- mikrodermabrazja korundowa
- mikrodermabrazja tlenowa – oxybrazja
Czym jest mikrodermabrazja diamentowa?
Mikrodermabrazja diamentowa to najpopularniejszy typ zabiegu, który polega na zastosowaniu urządzeń wyposażonych w głowice diamentowe do ścierania wierzchniej warstwy naskórka.
Urządzenia te posiadają głowice wykonane zarówno z kryształków prawdziwego, jak i syntetycznego diamentu. To najtwardszy minerał w przyrodzie, dlatego też bardzo skutecznie oczyszcza skórę. Dodatkowo, w urządzeniach tych montuje się specjalne „odkurzacze”, które zasysają ścierany naskórek oraz kryształki diamentu, dlatego jest to metoda bezpyłowa.
Za pomocą mikrodermabrazji można usunąć powierzchowne oraz głębokie zanieczyszczenia twarzy, w tym nadmiar sebum, pot, kurz, bakterie. Jednocześnie bardzo dobrze przygotowuje ona skórę do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.
Zabieg mikrodermabrazji można wykonywać w każdym wieku – na skórze młodej oraz dojrzałej. Co ważne, wykonuje się go nie tylko na twarzy, szyi oraz na dekolcie, ale również na ciele.
Czy warto skorzystać z mikrodermabrazji diamentowej?
Mikrodermabrazja diamentowa to wszechstronny zabieg oczyszczający skórę. Może być on wykonany na większości typów cery, w tym wrażliwej oraz alergicznej. Przeciwwskazaniem jest cera naczynkowa.
Przede wszystkim ten typ mikrodermabrazji rekomendowany jest dla osób ze skórą tłustą i trądzikową, która jest mocno zanieczyszczona i wymaga dogłębnego oczyszczenia. Może wtedy pomóc w redukcji nadmiernego przetłuszczania oraz usunąć z niej niedoskonałości.
Również mikrodermabrazja diamentowa bardzo dobrze sprawdza się w przypadku skóry dojrzałej, ponieważ pomaga w zmniejszeniu oznak starzenia – wygładza zmarszczki, powoduje, że skóra staje się jędrniejsza.
Także procedura ta może być wykonana na innych typach skóry, aby uzyskać efekt oczyszczenia, wygładzenia, redukcji niedoskonałości.
Wskazania do zabiegu:
- łojotok
- zanieczyszczona skóra
- zaskórniki
- rozszerzone pory
- wypryski skórne
- przebarwienia, także posłoneczne
- blizny, w tym blizny potrądzikowe
- zmarszczki i bruzdy
- gorsza elastyczność skóry
- skóra poszarzała, bez witalności
- cellulit
- rozstępy
Warto także zaznaczyć, że mikrodermabrazja diamentowa posiada efekt anti-aging, czyli przeciwstarzeniowy. Regularne korzystanie z tej procedury powoduje aktywację produkcji nowych włókien kolagenowych, co opóźnia pojawianie się oznak starzenia.
Jak przebiega mikrodermabrazja diamentowa?
Zabieg mikrodermabrazji diamentowej nie wymaga od klientki specjalnego przygotowania, dlatego też można wykonać go bez wcześniejszych konsultacji.
W pierwszym etapie zabiegu kosmetyczka wykonuje demakijaż skóry, by usunąć z niej kosmetyki kolorowe i powierzchowne zanieczyszczenia. Następnie dobiera odpowiednią głowicę do zabiegu w zależności od typu skóry klientki.
Kolejny etap zabiegu to złuszczanie skóry urządzeniem do mikrodermabrazji. Głowica urządzenia przesuwana jest po skórze. Dochodzi do ścierania naskórka oraz do zasysania go wraz z zanieczyszczeniami. Na koniec na skórę nakłada się maskę, a potem krem.
Po zakończeniu zabiegu, który zwykle trwa około 30-60 minut, skóra jest dogłębnie oczyszczona. Najczęściej jest też zaczerwieniona, jednak ten skutek uboczny zanika zwykle po paru godzinach.
Po zabiegu należy:
- powstrzymywać się od dotykania twarzy
- przez 24 godziny nie wykonywać makijażu
- przez tydzień nie korzystać z sauny, solarium, basenu
- przez 4 tygodnie unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce
Mikrodermabrazja diamentowa – jakie daje efekty?
Już jeden zabieg mikrodermabrazji diamentowej pozwala na uzyskanie atrakcyjnych rezultatów – są o wiele lepsze niż domowy peeling.
Efekty mikrodermabrazji diamentowej:
- oczyszczenie skóry
- wygładzenie naskórka
- wyrównanie kolorytu skóry
- redukcja przebarwień
- zmniejszenie widoczności porów
- zmniejszenie łojotoku
- zredukowanie zmarszczek
Długoterminowo można także poprawić estetykę skóry przez wydłużenie jej młodości – właśnie dlatego zabiegi warto wykonywać regularnie, by zadbać o skórę przyszłościowo.
Jak często należy korzystać z zabiegu diamentowej mikrodermabrazji?
Dla uzyskania najlepszych efektów zabieg należy systematycznie powtarzać. Liczba wymaganych zabiegów, aby całkowicie oczyścić skórę i nadać jej piękniejszy wgląd, jest zależna od stopnia jej zanieczyszczenia, a także niedoskonałości.
Zazwyczaj zaleca się wykonanie co 2-3 procedur co kilka tygodni. Zabiegi warto także powtarzać, aby utrzymać uzyskane efekty.
Dokładną liczbę zabiegów oraz częstotliwość ich wykonywania zasugeruje kosmetolog.
Jakie są przeciwwskazania do mikrodermabrazji diamentowej?
Chociaż zabieg mikrodermabrazji diamentowej jest polecany dla praktycznie każdego typu skóry, ma on również określone przeciwwskazania do wykonania.
Główne przeciwwskazania do wykonania zabiegu to:
- ciąża
- skóra naczyniowa
- świeża opalenizna
- uszkodzenia skóry, na przykład rany, otarcia w miejscu zabiegowym
- choroby wirusowe, bakteryjne, grzybicze skóry, w tym opryszczka
- aktywne choroby zapalne skóry, w tym atopowe zapalenie skóry – AZS, wyprysk, łuszczyca, trądzik ropowiczy
- używanie kosmetyków izotretynoiną i retinolem (witaminą A) – przed wykonaniem zabiegu należy odczekać 4 tygodnie
- antybiotykoterapia
- nowotwory
Podsumowanie
Mikrodermabrazja diamentowa to prawdziwy diament wśród zabiegów kosmetycznych. Bardzo skutecznie oczyszcza skórę z głębokich zanieczyszczeń, a także poprawia jej wygląd. Posiada również działanie przeciwstarzeniowe.
Systematyczne korzystanie z mikrodermabrazji diamentowej sprawi, że skora będzie wyglądała świeżo, promiennie i młodzieńczo każdego dnia!