Pielęgnacja włosów

Codziennie używasz kremów do twarzy i pod oczy, balsamów do ciała i dłoni… Tak jak Twoja skóra, Twoje włosy również potrzebuję odpowiedniej pielęgnacji i troski. W naszym salonie można wykonać kilka zabiegów pielęgnacyjnych, które wykorzystują najnowsze składniki aktywne aby odpowiedzieć na potrzeby rożnych typów włosów. Odbudowa, utrzymanie koloru, nawilżenie, nabłyszczenie czy wygładzenie – wybór należy do Ciebie!

ZABIEG REGENERUJACY OLAPLEX

Olaplex to system regeneracji włosów, stworzony przez doktorów chemii. Specjalna formuła zawiera opatentowany, tajemniczy składnik, który regeneruje mostki dwusiarczkowe. Ulegają one zniszczeniu podczas codziennych czynności w wyniku uszkodzeń mechanicznych, działania wysokiej temperatury czy zabiegach chemicznych. Dlatego nawet bez farbowania warto pomyśleć o użyciu go podczas zabiegu regenerującego. Zabieg regeneracji OLAPLEX – polega na dwukrotnym nałożeniu odżywki OLAPLEX, w bardzo precyzyjny sposób. Wszystko trwa około godziny. Efekty widoczne są natychmiastowo, choć do pełnego działania OLAPLEX potrzebuje około 12 h. Po zabiegu włosy są błyszczące i idealnie gładkie.  Efekt tej regeneracji utrzymuje się tygodniami.

ODBUDOWA KERATYNOWA ARTEGO

Twoje włosy są suche puszące, szorstkie i zniszczone? Brakuje im keratyny, która jest ich naturalnym budulcem. Lekiem na ten problem jest wyjątkowa kuracja – odbudowa keratynowa Artego. Zabieg składa się z 4 etapów, które działając w synergii regenerują włos od wewnątrz i chronią jego powierzchnię. Zabieg przywraca włosom piękny wygląd, odbudowuje i odżywia zachowując ich lekkość.
Zabieg zaczyna się od umycia włosów szamponem oczyszczającym. To ważny etap, który oczyszcza włosy i otwiera łuski włosowe. Dzięki temu dobroczynne składniki zaaplikowane włosom będą lepiej się wchłaniać.
Następny krok to nałożenie na włosy specjalnego fluidu z keratyną, który ma działanie odbudowujące. Zawartości olejków z jojoby i awokado intensywnie odżywia i nadaje włosom jedwabisty połysk. Dzięki zastosowaniu naturalnych składników włosy stają się gładsze i łatwiej się rozczesują. Fluid zapewnia pełne odżywienie dla bardzo suchych i uwrażliwionych włosów. Zapobiega łamaniu się włosów i dogłębnie je odżywia.

ZABIEG Z PIELĘGNICĄ

Zabieg nawilżający z użyciem prostownicy emitującej podczerwień oraz ultradźwięki. Kuracja zaczyna się umyciem włosów, następnie na każde pasmo nakładana jest odżywiająca maska lub ampułka, dobierana indywidualnie do potrzeb i kondycji włosa. Preparat jest wprowadzany w strukturę włosa za pomocą pielęgnicy. Podczerwień nagrzewa wnętrze włosa, omijając jego powierzchnię, dzięki czemu nie ma działania wysuszającego.

Głównym działaniem promieniowania jest tworzenie się nowych połączeń aminokwasów w strukturze włosa i ułatwienie wnikania preparatu. Pielęgnica wytwarza też fale ultradźwiękowe, które zmieniają cząsteczki wody i substancji odżywczych w stan gazowy, dzięki czemu skuteczniej penetrują jego wnętrze. Efektem zabiegu jest nawilżenie i wygładzenie włosów. Nie należy powtarzać go częściej niż 3 razy w miesiącu, gdyż składniki preparatów mogą obciążyć włosy.

SAUNA OZONOWA – REGENERACJA I NAWILŻENIE WŁOSÓW

Sauna na włosy to inaczej zabieg z wykorzystaniem pary wodnej jest popularny już od kilku lat. Rozpoczyna się od umycia włosów, na które następnie nakładana jest maska lub ampułka odżywcza. Rodzaj preparatu dobierany jest indywidualnie do potrzeb. Następnie siada się pod kopułą, przypominającą tradycyjną suszarkę fryzjerską. Urządzenie wytwarza parę wodną. Ciepło i wilgoć wpływają na otwieranie się łusek włosa, a substancje zawarte w masce/ampułce z łatwością przenikają w jego głąb. Dodatkowo zabieg ma działanie bakteriobójcze, oczyszcza włosy i skórę głowy oraz poprawia ukrwienie skóry.
Efekty zabiegu: włosy są wygładzone i lśniące, maska wnikająca we włosy nawilża je i wzmacnia. Zabieg stymuluje też porost włosów. Jeśli włosy są bardzo zniszczone, polecana jest seria 4-5 zabiegów wykonywanych co tydzień.